Imunitātes stiprināšana rudenī

30.septembrī 2020 Uncategorized

Rudens ir laiks, kad siltās un saulainās vasaras dienas nomaina drēgnāki un nokrišņiem bagātāki laikapstākļi. Skapjos atgriežas siltākas jakas, cepures un cimdi un, lai kā mums negribētos, arī dažādi vīrusi sāk savu uzvaras gājienu. No tiem visbiežāk cieš tieši bērni, kuru imūnā sistēma vēl nav pietiekami spēcīga, lai visus tos spētu atvairīt.

Lai gan imunitāte ir jāstiprina visu gadu- gan vasaras, gan ziemas periodā, tomēr saslimstot, mēs varam palīdzēt bērna organismam cīņā ar nevēlamajiem ciemiņiem, stiprinot to, kas palīdzēs ātrāk izveseļoties.
Esam apkopojuši mūsu treneru ieteikumus un spēcīgākās receptes imunitātes stiprināšanai un ātrākai atlabšanai.

D vitamīns
D vitamīns stiprina imunitāti, iesaistās šūnu darbības veicināšanā, muskuļu darbībā un palīdz mazināt iekaisumus. 
Tā kā D vitamīns (saukts arī par saules vitamīnu) ir ļoti būtisks, rudens un ziemas periodā ieteicams to uzņemt papildus, lietojot uztura bagātinātājus.

C Vitamīns
C vitamīns stiprina imūnsistēmu un palīdz cīņā ar vīrusiem. Tā kā cilvēka organisms pats nespēj ne sintezēt, ne uzkrāt C vitamīnu, to nepieciešams uzņemt, lietojot uzturā augļus, ogas un dārzeņus, kas to satur. TOP 5 produkti, kurus iekļaut ikdienas ēdienkartē- Guava, upenes, sarkanā un zaļā paprika, kivi un apelsīni.

Ingvers
Ingvers ir lielisks veids, kā stiprināt imunitāti un cīnīties ar saaukstēšanos. Mūsu ieteikums, kā iegūt labāko no ingvera saknes, ir pagatavot ingvera, citrona un medus tēju.
Sarīvē ingveru uz smalkās rīves, pievieno citrona šķēli, sulu no puses citrona, aplej ar karstu ūdeni. Ļaj nedaudz atdzist un pievieno medu pēc garšas.

Fiziskās aktivitātes
Spēcīgā miesā, spēcīgs gars! Sportošana kā tāda veicina visu organisma sistēmu darbību – gan asinsriti, gan sirdsdarbību, gan gremošanas sistēmu. Ja bērns ir saaukstējies un ķermeņa temperatūra nav paaugstināta, noteikti nevajag viņam likt gulēt visu dienu gultā. Lai bērns rotaļājas un kustās un, ja ir atbilstoši laikapstākļi, dodieties arī pastaigās ārā.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunākās ziņas

12.augustā 2021Uncategorized
Diemžēl, kamēr valdība nespēj sniegt loģiskus un saprotamus noteikumus, mūsu nodarbības šobrīd ir apturētas uz nenoteiktu laiku. Ceram, ka nākotnē fiziskā, garīgā un emocionālā veselības stiprināšana un tās izglītošana būs prioritātes pār reklāmas kampaņām, kuras sēj bailes vai projekti par miljoniem, kuros apraksta, kā pagatavot zupu. 😁 Lai visiem priecīgs prāts! Uz drīzu satikšanos

Nodarbības bērniem ārpus bērnudārza

30.septembrī 2020Uncategorized
Esam priecīgi paziņot, ka oktobrī atsākam mūsu futbola un akrobātikas nodarbības.

Piedzīvojumu taka Mangaļos

30.jūlijā 2019Uncategorized
31.augustā ģimenēm būs iespēja piedalīties "VALTERA TALANTU SKOLAS" rīkotajā piedzīvojumu takā Mangaļos.